نیم نگاهی از شهر لبخندها
خنده بر هر درد بی درمانی دواست ، حتی مشكلات جامعه

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 14 خرداد 1389

 در اروپا حجاب شده ابزار مبارزه و در ایران بد حجابی شده ابزار مبارزه به عقیده من شخص محجبه یا بی حجاب در اغلب این موارد برای اعلام نارضایتی خود از پاره از مسائل حجاب را به عنوان ابزار انتخاب كرده انداگر مروری به كشف حجاب رضا خان داشته باشیم به علت اجبار دولت ( مهم ترین عامل محرك ) و مسائل مذهبی ( به عنوان پشتوانه) باعث می شد كه قشری كه از دولت راضی نیستند برای اعلام نارضایتی شدیدا از حجاب دفاع كنند حالا همین وضع در ایران امروز ما اتفاق افتاده پافشاری های سفت و سخت در مورد حجاب ، فقدان مبلغان آگاه در مورد مسئله حجاب و نارضایتی از وضع فرهنگی جامعه باعث شده تا بی حجابی یا بدحجابی به شدت گسترش پیدا كند.

من فكر می كنم دو عامل بیكاری و چشم و هم چشمی مهم ترین عوامل این تغییر هستند ، جوان ما كار داشته باشد و بداند كه از استعدادهای او برای پیشرفت كشور استفاده می شود وقت چندانی نخواهد داشت كه ساعتی در مقابل آینه به آرایش بپردازد.

حال فرض كنیم جوان بیكار باشد و هیچ گونه تضمین شغلی نداشته باشد و مطئمن از اینكه كسی  از استعدادهایی كه جوان دارد برای پیشرفت اوضاع كشورش استفاده نخواهد كرد، گزینه هایی كه پیش روی فرد قرار دارد :

1- تلفن (پر كردن جیب مخابرات و آغاز چشم و هم چشمی)

2- تماشای فیلم و شو ( بررسی مدل های جدید و انتخاب یك نمونه )

3- خیابان گردی ( مشاهده نمونه های انتخاب شده بر تن مانكن ها و اشتغال زایی كسبه لباس فروشی)

4- ...

حال مروری بر گزینه های فوق چون ما هیچ انگیزه ای برای تبادل نظر و بحث در مورد مسائل اجتماعی ، شهری و علمی و حتی خانوادگی نداریم می پردازیم به مسئله مبارك غیبت!!! و شكل و شمایل دیگران

نبود الگوهای مناسب در محصولات فرهنگی ما از فیلم های مجاز و غیر مجاز در مورد حجاب حق انتخاب را از ما گرفته و نگاهی مختصر به لباس فروشی ها نتیجه را خواهیم دید در شهر ابهر به عنوان دومین شهر بزرگ استان زنجان بر تن كدامین مانكن نمونه ای از حجاب كامل را دیده اید؟ اگر بدون هیچ قصدی از كنار لباس فروشی ها عبور كنیم حتی لباس زیر زنانه را در ویترین مغازه ها به كرات خواهیم دید.

حال پیدا كنید پرتغال فروش را :

دولت پرتغال فروش است كه الگوی مناسبی از حجاب ارائه نداده (فقط یك چادر سیاه از دوران صفویه به یادگار مانده ) هزینه لباس مناسب در عین زیبایی بسیار گران است ( با این هزینه می شود حداقل 6 دست لباس كامل خرید ) .

اما تا بوده همین بوده كسی به فكر این مردم بیچاره نیست ،‌ مشكلات مردم بیچاره به قدری زیاده كه كسی حوصله رسیدگی به حداقل آنها را هم ندارد .

باز با این حال ما با روی خندان به زندگی نگاه می كنیم.
طبقه بندی: عمومی،  ابهر ، 
برچسب ها: ابهر، حجاب، لبخند، abhar،
ارسال توسط عزیزخانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic